haberL haberR
0 facebook twitter googleplus

Eğitim

23 Eylül 2013 Pazartesi, 13:15
Paylaş
Tweet
Paylaş
Gönder
Yazdır
A
A
Gönder
Ana Sayfa » Eğitim » AÖF dekan yardımcısından AÖF'lilere büyük müjde (Açıköğretim)

AÖF dekan yardımcısından AÖF'lilere büyük müjde (Açıköğretim)

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Dekan Yardımcısı Yard. Doç. Dr. Sinan Aydın, AÖF öğrencilerine müjde verdi. Anadolu Üniversitesi, Cambridge Üniversitesi ile yaptığı anlaşma neticesinde AÖF öğrencilerine İpad ve bir haftalık İngiltere’de İngilizce dil kursu imkanı sağlıyor.
AÖF dekan yardımcısından AÖF'lilere büyük müjde (Açıköğretim) Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Dekan Yardımcısı Yard. Doç. Dr. Sinan Aydın, AÖF öğrencilerine müjde verdi. Anadolu Üniversitesi, Cambridge Üniversitesi ile yaptığı anlaşma neticesinde AÖF öğrencilerine İpad ve bir haftalık İngiltere’de İngilizce dil kursu imkanı sağlıyor.
Anadolu Üniversitesi (AÜ), Cambridge Üniversitesi ile yaptığı anlaşma neticesinde Açıköğretim Fakültesi’nde (AÖF) öğrenim gören öğrencilerine İpad ve bir haftalık İngiltere’de İngilizce dil kursu imkanı sağlıyor. Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Dekan Yardımcısı Yard. Doç. Dr. Sinan Aydın, kredili sisteme geçtikten sonra çoğu kitabı yenilediklerini, dil alanında da bir sürü yenilik yaptıklarını söyledi.

Şu anda dil alanında yurtdışından sağladıkları kaynakları kullandıklarını aktaran Aydın, “İngilizce için Cambridge Üniversitesi Press’in ürettiği Touchstone sersini kullanıyoruz. Almanca için ise Almanya’nın ünlü yayın evlerinden birinin sadece bizim için ürettiği kitabı kullanıyoruz. Fransızca dersi için de yine Fransa’nın ünlü basımevlerinden birinin kitabını kullanıyoruz. Bu üçüyle birlikte tamamen dil programlarımızı yenilemiş olduk. Biz normalde öğrencilerimizi, ön lisans programında A2, lisans programında ise B1 düzeyinde yabancı dil yeterliliği kazanmasını istiyoruz. Bu nedenle de öğrencilerimiz, ön lisanslarda iki dönem, lisanslarda ise 4 dönem yabancı dil alıyorlar” dedi.

Aydın, Cambridge Üniversitesi ile yapılan işbirliği kapsamında geçtiğimiz sene 4 öğrenciyi yurtdışına gönderdiklerini ve Ipad hediye ettiklerini ifade ederek, “Cambridge Üniversitesi ile yaptığımız işbirliği ile öğrencilerimizin İngilizce öğrenmesini destekleyici bir takım ödüller veriliyor. Ayrıca öğrencilerimiz kitabın dışında farklı malzemelerle de karşı karşıyalar. Örneğin; kitabın arkasındaki CD’leri dinleyerek dillerini geliştiriyorlar, bunun dışında Touchstone online kursu dediğimiz Cambridge Üniversitesi’nin oluşturduğu ve bunun üzerinden sunduğu bir E-öğrenme portalı var. Onların E-öğrenme portalını kullanmaya öğrencilerimizi teşvik etmek için Cambridge Üniversitesi öğrencilerimize ödül dağıtıyor. Geçtiğimiz sene 4 öğrencimize bir haftalık İngiltere’de dil kursu ödülü verdiler. Bunun yanı sıra gönderilen 40 tane Ipad’in dağıtımını duyurduk ve bu portalda başarılı olan öğrencilerimize bunların da dağıtımını gerçekleştirdik” diye konuştu.

“ÖDÜLLERİN AMACI ÖĞRENCİLERİ DİL ÖĞRENMEYE TEŞVİK ETMEK”

Bu sene biraz daha farklı yöntem uygulayacaklarını aktaran Yard. Doç. Dr. Aydın, bir öğrencinin İngiltere’de bir haftalık dil kursu almaya gönderileceğini ve 10 öğrenciye de Ipad mini hediye edileceğini bildirdi.Aydın, ödüllerin öğrencileri dil öğrenimine teşvik etmek için verildiğini ve bu sisteme nasıl dahil olunacağını anlatarak şöyle konuştu:“Cambridge Üniversitesi’nin Touchstone kitaplarını aldıktan sonra arkasında bir kod var. Öğrencilerimizin bu kodu belirli bir sisteme girerek kayıtlarını yaptırmaları gerekiyor ki bahsettiğimiz online sisteme ulaşabilsinler. Bu online kurslara kayıtlara kayıtlarını yaptırdıktan sonra 11 Kasım 2013 tarihinde kayıt yaptıran öğrencilerin arasından rastgele seçilecek 4 kişiye Ipad mini, bir kişiye de bir haftalık İngiltere’de dil kursu hediye edecekler. Daha sonraki Ipad’ler ise, birer aylık dönemlerle bu sistemde en fazla çalışmış, alıştırmaları çözmüş ve diğer faaliyetleri göstermiş olan öğrencilerimizin arasında en başarılıları seçilerek verilecek. Yani birinci koşul mutlaka bizim kayıtlı öğrencimiz olması gerekiyor. Diğer şartlar ise sistemde kayıtlı olmaları ve sistemde iyi derecede çalışmalarıdır. Sonuçta bu ödüllerin amacı da öğrencileri dil öğrenmeye teşvik etmektir. Ayrıca bu sistemle alakalı ödülleri kazananlarda wep sayfamızdan yapılacak duyurularla açıklanacaktır.”

İHA
Paylaş
Tweet
Paylaş
Gönder
Yazdır
A
A
Trafik canavarı bayram mesaisinde!
İŞTE AĞIR BİLANÇO

Yorum Yaz

VİDEO GALERİ

Polislerin karardan önceki veda konuşması
 • Polislerin karardan önceki veda konuşması
 • Yurt Atayün'ün ifadesinde skandal
 • Yahya Akın Hocaefendi'den sahur operasyonuna tepki
 • Polislerin nezarette son iftarı


YAZARLAR

 • Yavuz BAYDARYavuz BAYDAR'Erdoğan yüzde 50 çıtasının altında'
 • Gökhan BACIKGökhan BACIKSelahattin Demirtaş olayı
 • Aykut IŞIKLARAykut IŞIKLARZerrin Özer sosyal medya şövalyelerini affetmiyor
 • Yaşar ERDİNÇYaşar ERDİNÇÜsküp'ten Ohrid'e
 • Bilal ÖZCANBilal ÖZCANKayahan'a saygı albümü!
 • Elif KORKMAZELElif KORKMAZELElif'in yemek okulunda bayram
 • Erdoğan SÜZERErdoğan SÜZERÖnlem alınmazsa kriz konuttan gelecek
 • Gülay GÖKTÜRKGülay GÖKTÜRKBir kahkaha da benden
Yavuz BAYDAR'Erdoğan yüzde 50 çıtasının altında'

FOTO GALERİ

 • Uykusuzluğun çözümü bu meyvede
 • Bu örümcek diğerlerinden çok farklı
 • Ne olduğunu görünce hayran kalacaksınız
 • Şehrin ortasında inanılmaz görüntü
 • Google'ın hiç bilmediğiniz ilginç özellikleri
 • Böyle bir av planı görülmedi
 • Tarihe meydan okuyorlar dimdik ayaktalar
 • IŞİD'den yeni katliam görüntüleri
 • Bu ürünler kanser yapıyor
Uykusuzluğun ilacı